Univerzális rákszérum készülhet

2016-06-06 08:49:27    |    szerző:  
Forradalmi terápiás módszerek kifejlesztéséhez vezethet a napokban elért tudományos áttörés, melyben sikeresen tudták a rákbeteg szervezetének védelmi rendszerét a daganatot kiváltó sejtek ellen hangolni.
Az új módszer során feltérképezték a rákot okozó sejtek genetikai kódját, majd ezt RNS és molekulák segítségével a szervezetbe juttatták. Ezzel a kóddal a rendszerint vírusra támadó T-sejtek egy új célpontot kaptak: a daganatot. A tesztek még korai stádiumban vannak, így hatékonyságáról a későbbiekben lehet csak mérvadó adatokhoz jutni, eddig azonban sikeresen alkalmazták a gyógykezelést állatkísérletek során, illetve három melanomás betegnél is.

Bármelyik daganat antigénje kódolható lesz

Drámai és igen hatásos videón nézhetjük meg, hogyan néznek ki akció közben immunrendszerünk "verőemberei", a T-sejtek, és hogyan számolják fel a bennünk élősködő ráksejteket. Tekintse meg ön is az alábbi cikkünkben!

Korábban a rák ellen irányuló vakcinák fejlesztésének egyik nagy problémáját az jelentette, hogy a szervezet immunrendszere igyekszik kerülni a "járulékos veszteségeket", és nem támadja a szervezet működéséért felelős, egészséges sejteket. A daganatot okozó sejtek ezek között leltek menedékre, így a szervezet védekező rendszere sem tudta azonosítani őket. Ebben hozhat áttörést az új elgondolás, mellyel kívülről, manuálisan kódolják be a szervezetbe az eltávolítani kívánt sejtek adatait.
A szervezet védelmét sikeresen fordították a rákos sejtek ellen

A szervezet védelmét sikeresen fordították a rákos sejtek ellen

A német kutatók bizakodóak a módszer hatékonyságával kapcsolatban, amely nemcsak általánosan lenne alkalmazható minden ráktípus esetén, de a beteg más betegségének kifejlődését is visszaszoríthatja. Gyakorlatilag bármelyik daganat antigénje kódolható RNS-sel - hangsúlyozta a kutatást vezető Ugur Sahin professzor.
Eddig csak testen kívül sikerült átprogramozni az immunsejteket, sejten belül ez az első alkalom, hogy új célpontot tudtak kijelölni a számukra. A melanomás betegek esetén nem csupán az antitesteket termelő, "segéd" T-sejteket, de az oda nem illő elemeket elpusztító, "gyilkos" T-sejteket is sikerült mozgósítani.
f:hazipatika.com

Kereső:

Kategória:
Kulcsszó: