Egy költségcsökkentő trükk

2015-01-20 19:38:20    |    szerző:  

Az ötlet remek, de azért pár csapdára felhívnám a figyelmedet.

Az első, ha csak ezért váltanál ki hitelkártyát, azért gondold végig, mennyi is a 2% visszatérítés (vagy 1%, attól függ, melyik kártya) és milyen éves költségei vannak egy hitelkártyának. Nem biztos, hogy így már akkora bóni.

A második, hogy legyél biztos, hogy még így sem fogod túllépni a havi hitelkeretedet, mert azért csúnya büntetést fogsz fizetni. Inkább több hónapra elnyújtva fizess be, ha nem túl magas a havi hitelkereted.

A harmadik, hogy csak akkor tedd meg ezt, ha garantáltan az utolsó fillérig ki tudod fizetni az összes pénzt a legközelebbi határidőig. Ha csak 100 forinttal kevesebbet fizetsz vissza, máris a teljes összegre fizetsz havi 2,5-2,9% havi kamatot, vagyis egyenesen rá fogsz fizetni már egy hónap alatt is.

A hitelkártya nem játék, a visszatérítés csak csali a horgon, amit sok olyan ember is bekap, aki nem veszi észre mögötte a horgot. Olvasd el ezt és ezt, mielőtt nekiállsz technikázni.

Egy pár pénztárat megnéztem, máshol nem találtam kártyás fizetési lehetőséget, de gondolom azért van máshol is ilyen lehetőség. (Bár őszintén fogalmam sincs, miért jó ez a pénztárnak, nyilván fizet a kártyaelfogadás után valami százalékot. De ez legyen az ő bajuk.)

Amíg él ez a hitelkártya-visszatérítés, teljesen átformálja a kártyatulajdonosoknak, hogy számukra melyik a legolcsóbb önsegélyező vagy egészségpénztár. Az egészségpénztári összehasonlítást itt találod, hogy miért szeretjük az önsegélyező pénztárakat, arról meg itt egy cikk. Kérdések és válaszok az önkéntes pénztárakról itt.

Ha a te pénztáradnál is van kártyás fizetésre lehetőség, oszd meg a hozzászólásokban, ahogy azt is, ha már próbáltál fizetni hitelkártyával, kaptál-e visszatérítést. (Pénztár neve, hitelkártya kibocsátója, visszatérítés mértéke.)

Kereső:

Kategória:
Kulcsszó: